Sugeruję ...

media (prąd, woda, gaz)

dodawanie dowolnych mediów (liczników) np: wody, prądu i wpisywanie wartości ich pomiarów.

18 votes
Vote
Sign in
Check!
(thinking…)
Reset
or sign in with
 • facebook
 • google
  Password icon
  I agree to the terms of service
  Signed in as (Sign out)
  You have left! (?) (thinking…)
  anonymousanonymous shared this idea  ·   ·  Admin →
  declined  ·  benefiAdminbenefi (Admin, Benefi.pl) responded  · 

  pytanie zasadnicze: czy na pewno chcecie by benefi umożliwiało rejestrację takich rzeczy, bo to zmienia kształt serwisu.

  jak na razie jestem nastawiony sceptycznie do tego pomysłu, bo tu nie patrzymy na pieniądze a na inne mierniki. A i tak mamy pośrednio tą informację pod postacią pieniędzy (ile wydaliśmy na media), choć to nie jest to co sugeruje skarbnik31

  w oderwaniu od pieniędzy można rejestrować:
  - media (liczniki)
  - przejechane kilometry
  - itd

  jeżeli mamy się tym zająć to proszę o poparcie tego pomysłu oraz propozycję gdzie w serwisie powinna być ta funkcjonalność by było intuicyjnie i by się nie myliło z finansami.

  8 comments

  Sign in
  Check!
  (thinking…)
  Reset
  or sign in with
  • facebook
  • google
   Password icon
   I agree to the terms of service
   Signed in as (Sign out)
   Submitting...
   • benefiAdminbenefi (Admin, Benefi.pl) commented  · 

    na razie odkładam tą funkcjonalność. Wywiad wśród 'Friendly Users' przynosi mi raczej informację że podawanie odczytów liczników w benefi nie jest czymś 'intuicyjnym'.
    Z perspektywy wdrożenia taka funkcjonalność niezwiązana z finansami jest złożona i wymaga sporej ilości czasu na przemyślenie jak to wsadzić w obecny serwis.

    dlatego też jak na razie odkładam tą funkcjonalność do późniejszego rozważenia

   • stasiukikstasiukik commented  · 

    Proponuję, (odnośnie mediów) pójść wzorem menadżera finansów 'Mefi' czy http://www.easybudget.pl/ i stworzyć zakładkę w której można by notować takie rzeczy, bardzo fajnie to jest zrobione mamy tam średnie zużycie oraz zmianę w procentach oraz wykres. Myślę że nie ma większego problemu z 'projektem' nowej funkcji ponieważ można podejrzeć w easybudget lub w mefi ;)

   • benefiAdminbenefi (Admin, Benefi.pl) commented  · 

    skarbnik31: jestem otwarty na propozycje, dlatego czekam na opinie innych użytkowników.
    czemu zmienia kształt serwisu? to moje prywatne zdanie :) po prostu wg tej propozycji zamiast zajmować się stricte pieniędzmi, ich kontrolą i śledzeniem, zaczynamy patrzeć na inne rzeczy (liczniki, a nie pieniądze)

   • skarbnik31skarbnik31 commented  · 

    benefi, dlaczego zmienia kształt serwisu?, czy rozsądne dysponowanie mediami to nie nasze są pieniądze? Przykładowo u mnie nie widać ile płacę za wodę, prąd, gaz(wszystko w czynszu) do czasu aż nie dostanę rozliczenia i albo mam '+' albo '-'.
    Nie chodzi o rejestrowanie kilometrów itp. bo tu widzę na bieżąco ile wydaję a tam nie, a to są także pieniądze.Moim zdaniem można by dodać zakładkę 'Media'

   • anulujanuluj commented  · 

    No dokładnie. Dlatego póki co można zasugerować wpisywanie stanu opłaconych jednostek po prostu w nazwie wydatku, np. "płatność za gaz za okres maj-czerwiec 12m3"

   • anulujanuluj commented  · 

    No tak, nie doczytałem "wpisywanie wartości ich pomiarów" :)

   • skarbnik31skarbnik31 commented  · 

    Anuluj, w przypadku opłat za media na jednym rachunku podkategoria gaz czy woda jest nieprzydatna i faktycznie, można by wprowadzać odczyty z liczników zamiast kwot i na przestrzeni pewnego okresu widzieli byśmy jaka jest tendencja, czy zużywamy media miesiąc do miesiąca w równych proporcjach czy może są miesiące gdzie są bardzo duże odchylenia od naszej średniej.

   Feedback and Knowledge Base